Kaneviçe Modeli

Kaneviçe Saten Nevresim Takımları
Kırmızı pamuk saten kumaştan yapılan nevresim takımı, o kadar güzel ki, bohça açıldığı zaman yüz ifadelerini görmeyi isterdim. Bize gelenler, istediklerini tarifte, genelde bir yerlerde gördüklerinden yola çıkarak anlattıkları için, bitmişini görünce çok şaşırıyorlar. "Gördüğümden çok daha güzel olmuş" diyerek de beğenilerini ifade ediyorlar. Senelerin kaneviçeleri çocuklar, torunlar ve hatta torun çocukları için değerleniyor. Onlar, el emekleri, zaten çok değerli de, itibarını tekrar kazanıyor.
Kaneviçe çok da kolay birşey değil, hazırlaması, takibi çok ince iş. Böyle de olduğu için, öyle dantel örüp televizyon seyretmeye benzemiyor. Anneciğim, zamanında kaneviçe işlerdi. Bitince de iplerini bize çektirirdi. O zaman oyun gibi gelirdi ya, şimdi cefakar anneciğim diye hatırlıyorum o zamanları. Belki de kaneviçeler ondan bu kadar değerli geliyor gözüme. :)

6 yorum:

 1. haklılarda öyle demekte ama
  gerçektende çok güzel olmuş kırmızı satende çok yakuşmış
  tek tek her ilmekle uğraşıldığı için değeri gözümüzde dahada artıyor kıymet bilene tabi bende hiç kıyamam kanaviçelere

  YanıtlaSil
 2. gerçekten harika bir takım olmuş,kırmızı ile de bütünleşince çoook daha farklı güzellikte görünmüş,ellerinize sağlık...

  YanıtlaSil
 3. Sevim, fates... Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Kaneviçeleri ve işlerimi beğenenlerin olması ne güzel. iyiki varsınız. :)

  YanıtlaSil
 4. çok güzel bir takım kanaviçe çok zarif bir çalışma dantellede birleşince muhteşem ellerine sağlık

  YanıtlaSil
 5. oooo çok şık olmuş ellerine sağlık canım.

  YanıtlaSil
 6. Gönül, Örgüçantam arkadaşlarım, çok teşekkür ederim. Siz de benim gibi kırmızıyı seviyorsunuz herhalde :)

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails