İğne Oyası Örnekler

Oya Havlu Kenarı
İğne oyası ne kadar zarif değil mi? Bayağı zahmetli ama biz hanımlar ince işleri pek severiz, evimizde, üzerimizde ve eşyalarımızda, her yerde el emeklerini görmek isteriz. Danteli evinde sevmeyenimiz bile kıyafetlerinde bir küçük ayrıntı olarak kullanmıştır. Kendi yapamasa bile almıştır. Fabrikasyon kazaklar, bluzlar, tişörtler üzerinde ne güzel işlemeler, danteller ve daha bir çok süsler yok mu?
İğne oyaları da çeyislerin vazgeçilmezi. Kendiniz yapmıyorsanız, ucuza mal etmek biraz zor. Hem güzel hem de ucuz bulmak da zor tabi. Ben elime geçen fırsatları değerlendirip, kızlarımın çeyizlerine birşeyler saklıyorum. Daha küçükler ama daha sonra istediğim gibi bulamama ve istediğim gibi alamama ihtimaline karşı, böyle bir şey düşündüm. Annem öyle yapardı, üç kızını peşi sıra evlendirince, faydasını muhakkak görmüştür. :)

4 yorum:

 1. canım o masa örtüleri çok kullanışlı oluyor gerçekten ellerine sağlık yorumu buraya yazıyorum
  çünki havlu üzerinde o göz nuruna bayıldım ama havlu için çok fazla diye düşünüyorum belki fiskos yada bohça köşesinde daha iyi olurdu.
  gerçi kullanacak olanın tercihi , fikrimide yazmadan geçmek istemedim. sevgiler kolay gelsin

  YanıtlaSil
 2. Böyle köşe dantelleri hepsine kullanıyorlar tabi. Zevk, kimi havluya kenar dantelini bile çok görürken, kimi de abartılı şeyleri seviyor. Bir sürü pikoladım ama bende böyle bir havlu yok. :)

  YanıtlaSil
 3. cok güzel havlu kenarlari,ben kullanmaya kiyamam heralde bunlari,ellerinize saglik.

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails