Kırlent Yastık Modeli ve Yapımı

Kırlent Örnekleri
Parça kumaşları değerlendirmek için yapabileceğiniz pathlı kolay kırlent modeli. Çok hoş oluyor hemde özel bir eğitim almanız da gerekmiyor.
İçersine kendi kırlentlerimden koydum, küçük oldukları için kenarları dik durmadı tabi... İçi doldurulunca daha da güzel olacak. Kenarlarını sarsam mı, yoksa harç mı diksem diye ikilemde kalsam da sırma su taşı dikerek tamamladım. Sade hoş birşey oldu. Diğer kırlent örneklerim için www.pikolar.blogspot.com adresimden yararlanabilirsiniz. Eski kumaşlarınızı veya eskiyen kırlentlerinizi böylece değerlendirebilirsiniz.
 Kırlent Yapımı: Kumaşınızı istediğiniz boy da kare olacak şekilde kesin. iki yüz birbirine bakacak şekilde yerleştirim sıkça iğneleyin. Bir kenarının ortasından elyaf doldurmaya yer bırakıp düz dikiş yapın. Köşelerini dikişe çok yakın olmayacak şekilde verev kesin. Ters düz edip dikiş yerlerini önce iyice açarak sonra, dikişlerden katlayarak ütüleyin. Ütülemek çok önemli, ütülemeden yapılırsa kırlentinizin kenarlarının bozuk olması ihtimali çok yüksek olur. Pathı için yine kendinize göre bir pay bırakın, bu pay 3 - 3,5 cm'yi geçmesin, dik dursun ve abest olmasın. Üstünden düz dikiş yapın. İsterseniz kırlent süslemesi için dikiş üzerine istediğiniz harcı da dikebilirsiniz. Gördüğünüz gibi çok ta güzel oluyor. Kolay gelsin...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails