Turkuaz Nevresim Takımı

Bu takımın sahibi nevresimin kumaşını konyadan almış, sonrasında beğenmemiş. Ama... ben aynı kumaş renginde çarşaffını yastıklarını bulup aldığımda bayıldı takıma :) Konya' da üniversite okuyor güzel kızımız, 1 ay sonra öğretmen olacak inşallah. gelirken dantel de getirmiş. A! bide baktık dantelin deseniyle nevresimin deseni aynı :) Nasıl yapıyor bilmiyorum, buna kısmetlide diyebiliriz, uyumu şahane oluyor. Takımını o da buradan gördü.
Bu takımın renklendirmesini olanın aksine tersten çalıştım. Önce turkuaz parçaya şekil çizip dilimi ve desenini gittim. Sonra nevresimin ağzına yerleştirip dantelini sardım. üzerine tekrar desen ve dilim gittim. Yani dantelin altı nevresimden bağımsız ve değişik birşey oldu.
Zaten nevresimin sahibi nasıl olduğunu da ekranından görüyor ve kaç takım yaptım ona bilemiyorum şöyle olsun demedi...

Ayşe'nin Çeyiz Takımı

Bana niye bukadar uğraşıyorsun diyorlar, bende genetik anneannemin genlerini taşıyorum diyorum. Danteliniz beyazsa sanki sadece beyaz çarşaf yastık kullanabilirmişiniz gibi söylüyorlar ya doğru değil !!! Evet beni biraz fazladan uğraştırıyor ama önceleri yalancı renklendirme dediğim, şimdi ise neresi yalancı diye kendime sitem ettiğim bir renklendirme çeşidiyle harika oluyor. Hemde sadece bant değil... Buyurun buda onlardan birtanesi,

Ayşe'nin Nevresim Takımı

Bu takımı çok değişik çalıştım, Yaptığım diğer renklendirmeler gibi değil. Ayşe'nin ilgisi sayesinde ona daha değişik şeyler yapma gayreti içindeyim. Bununda bir sebebi var tabi kendisinide annesini pek severim.

Turkuaz Nevresim Takımı

Ben piko işine beni hiç tanımayan sırf ben bu işi yapmak istiyorum değim diye 'gel ben öğretirim' diyen arkadaşım Hanife sayesinde başladım. O bana allahın bir lütfu... Ve arkadaşıma bana beraber çalışalım diyerek, beni onure ettiği için de ayrıca teşekkür ederim.
Ayşe kardeşim bana seneler evvelinden; 'sen sanatla, el işleriyle ilgili birşeyler yap' diye söyler dururdu bende 'ben yapamam' derdim, siz demeyin. deneyin!!!

Bebek Yastığı

Bebek yastığıda ne güzel oluyor değilmi?

Aplikeli Bebek Nevresimi

Pikeye benzedi, aplikeside pek yakıştı. Her aman bir aksesuar kullanmıyorum böyle özde kendi kumaşından yararlanabiliyorum. Nevresim kumaşının içinden seçtiğim objelerden nevresimine ve yastığına aplike yaptım. Ayrıca torba nevresimi alttan değilde kapak yabarak düğmelerini açtım.

Aplikeli Bebek Nevresimi

Bebek yastıklarına nevresim kumaşından aplike yapınca takımda güzel bir bütünlük sağlanıyor. Sizde evinizde deneyebilirsiniz. Çocukalarınıza diktiğiniz şeyleri pullar, harçlar, kurdelelerle süsleyebilirsiniz.

Mavi Çek-Yat Takımı

İzmit'te akrabalara çıkarılacak bohçalara çek-yat takımları konuyor. Takımlarda tek tarafında dantel olan çarşaf ve bir çiftte yastık var. Aslında güzel bir jest...

Salon TakımlarıSalonlarınıza değişik bir takım. Tamamen boncuklarlardan tasarlanmış. Masalarınıza, konsollarınıza, fiskoslarınıza, sehpalarınıza, vitrinlerinize... aklınıza gelebilecek heryere kullanabilirsiniz. Yıkanma derdi yok. Kristal boncuklardan yada değişik renkteki boncuklardan çalışılabilir. Boyutları isteğinize göre yapılabilir.
Kardeşim siparişlerinizi bekliyor...

Dantelli Gümüş SeccadeDantelin üzerindeki güllerden kapitonesindede var. Sevgili Paşamın nişan bohçasının has işlerinden. Ben hiç bukadar uğraşmamıştım ama değdi ya uğraşıma o bana yeter. Kardeşimin bu yaz düğünü olcak inşallah.

Gümüş SeccadeBir küçük kardeşim dantellerini ördü. Bende sararak kapitonesini yaptım.

Gümüş Bohça"Analar tahtını yaparmış bahtını değil" derler ya,
Allah hepimizin yavrularının bahtını açık etsin...
Resmi tıklarsanız ayrıntılı görebilirsiniz.

Gümüş Renklendirmeli HavluDantelide bayağı uğraştırmış. Havlu tabiki süs havlusu, gelinlik gibi birkere olacak denilen cinsten... Belki kapısına asar (Kimilerinde adettir, kimileride beğenir) belkide hatıra saklar paşa gönlü bilir. Gelin Elif'imiz de beğenir inşAllah :)

Hazır Dantelden Bohça Takımı3'lü takım
Köşe çevirdim dantelini de köşelerden birine yerleştirdim. Üçlü bir takım. Gümüş şanel satenle hazırladım. Dantel faprikasyon ama şahane bişey, danteli olmyanlar rahatlıkla tercih edebilirler.

Hazır Dntelden SeccadeSeccadelerimin kapitone desenlerinde kalıp kullanmak yerine
kendim çizmeyi tercih ediyorum.


Siyah Sırma işlemeli SeccadeÜzerindeki şekilleri içimden geldiği gibi çiziyorum...


Siyahta kapitoneler net gözükmüyor ama yinede güzell...

Saten Boyama Seccade

Siyah satenin üzerine karanfil motifleri boyanmış. Kapitonesi de yapılınca bakın nasıl olmuş.
Related Posts with Thumbnails