Boncuklu Namaz Örtüsü Oyası

Yaklasık 220cm örülmüş. Boncuklarla küçük küçük çiçek motifleri yapılmış. Kibar hoş ve kolay bir örnek... Daha sonra ipek kumaşa sarıp pikoladığım zamanki halini de yayınlayacağım.

Gipürle Yastık Süsleme

Gipür sarılmış bir yastık. Şahsen ebruli iplere bayılırım bu yastığı da kendime örnek olarak yapmış ama yarım bırakmıştım. İki sene sonra elime geçince tamamladım, yine örnek olarak iş dolabıma kaldırdım. İşe yeni başladığımda yaptığım için deseni iki katına çıkardığımı fark etmemişim, fark ettiğimdede geç olmuştu :)) Neyse gayette güzel olmuş. Çok sevdiğim bir arkadaşım her zaman "yanlışta bir nakıştır" der. Bu da öyle birşey oldu...

Deri Kaplama

Akvaryumumuza zamanında mobilya kapak yapmıştık. Buharlaşan sudan kenarları küflenmiş ne yaptıksak önüne geçememiştik. Akvaryumumuzun alt dolaplarını yenileyince, eşim de kapağını strafordan yaptı. Bu seferde yeşil strafor hiçte hoş durmadı. Ben de pazardan aldığım parca deriyle kapağını böyle kapladım. Deri venge simli filan, mobilyalarım da venge-krem gayet hoş oldu... Akvaryumumuz da balıktan çok bitki var ve çok güzeller.
Balıklarıma bir haller oldu 11 neon dan 3 tane kaldı... Kılıç kuyruklarım, lepisteslerim ve çok sevdiğim vatozum teker teker ölüyorlar... Onlar da can sadece izliyor olsakta seviyoruz, tek tek bakıyoruz onlara... İnşAllah anlayabiliriz nedenini de çare ararız. :((

Dantel Peçete

Tek parça motif gibi tek tek uğraştırmıyor. Vitrindede hoş olur herhalde...

Merdiven Dantelli Pullu Pike

Bu renklendirme bana ait. Üzerinde bayağı çalıştım ama değdi doğrusu. Merdiven dantele böyle bişey yapmak nasıl iş ama... Pikeliği zaten saraylardan çıkmış sanki. Bütün işlerim benim kızlarım :) Onları öyle özenle yapıp öyle özenle hazırlıyorum ki. Poşetlerine verip teslim ettiğim zaman tutuştan filan katlanırsa içim gidiyor.

Merdiven Dantelli Pike Takımı

Kenarları böyle çalışmayı seviyorum. Kumaşın bittiği yer farklı olsun, hoş olsun hiçte üşenmem gene gene uğraşırım.

Beyaz Renklendirmeli Pike Takımı

Bu pikeliği çok beğendim. Köşeler ne kadar hoş oluyor.

Yeşil Renklendirmeli Yastık

Yeşil Renklendirmeli Çarşaf

Böylede Çarşafı var. Merdiven dantel nasıl olursa olsun hep gösterişini koruyor. E bir tane de böylesi olsun... Çarşaf 2,30 x 2,50. Şahane birşey oldu.

Fuşya Oymabantlı Takım

Böyle renklendirme çalışmayı seviyorum. Bandına şekil verip kesince nasıl olmuş? Fuşya çok albenili bir renk. Annemde çok sever. Ben genelde köşe çalışırım. Bence köşe kesmek çarşafı daha güzel gösteriyor. Yatağa serince masa örtüsü gibi durmuyor...

Fuşya Buket Nevresim Takımı

Fuşya Çiçek Buketi

Fuşya nevresim takımı. Çok dikkat çekici ve enerjik.
Piko makinemde 1000'in üzerinde örnek var. ayrıca bilgisayardan yenileri yüklenebiliyor. Makinem Bernina Artista 185, makinemi seviyorummm...

Tülbent Kenarına Piko

Bu olay bayağı populer oldu, tülbentçilerde bile kenarlarına piko yapılıp satılabiliyor. Tülbentlerinize oyalarınız yoksa böylede bir seçeneğiniz oluor. Bunlar çeyize yapılıyor...

Kızıma Çanta Diktim

Güzel kızım Sena'ma kot çanta diktim.İçine kalemlerini koyabileceği bir göz bile yaptım. İlk defa dikiyorum böyle birşeyi... Dikmek hayallerimin en büyüğüydü, pikocu oldum ama büyük bir zevkle kızlarıma dikiyorum. Kumaş parça kumaşlardan. Askı ve aparatlarınıda atmadığım eşyalardan, çıkarıp böyle değerlendirdim.

Tunus İlmeği Süeter

En sonunda bitirebildim kızımın süeterini yakasına neler neler denedim en sonunda fıstık gibi bişeyler yaptım oldu bitti rahatladım. Ne angarya oldu bana ... Alize ip tunus ilmeğinde de çok hoş oluyor değil mi?

Çiçekli Bere ve Fular


Başka bir ad bulamadım doğrusu. Blog arkadaşların birinde görmüştüm böyle sarkan çiçekli fular, onu değiştirerek yapraklar da ekleyerek ben de kızımın öğretmeni için ördüm. E birde beresi olmalı değilmi... Fulardaki çiçeklere uyumlu simetrik örgülerle şekillendirdiğim beresi de hoş oldu. Öğretmeni kızıma şaka yapmış bende isterim diye, şaka da olsa kızım durur mu? Gönülleri olsun örerim bende :) Böyle fular bere takım moda oldu herhalde pek seviyor kızlar:)

Hazır Dantelli Takım

Sevgili kardeşim Sinan'ın çeyizine,

Hazır Dantelli Takım


Oymalarını ters çalıştım. Sivri uçlara gelince deseni ters çeviriyorum böylece hoş bir görüntü elde ediyorum. Bu takımdan kaç tane yaptım bilemiyorum. Tabiki asla biri öbürünün aynı değil. Aynı şeyleri yapmaktan sıkılanlar beni anlıyorlar :) Deryalı Günler'i izliyorum, oda benim gibi çılgın.

Hazır Dantelli Takım

Oğlan çeyizine harika... Genelde kızların dantelleri oluyor. Damat tarafı çokta dantel yapmıyor. Hal böyle oluncada diğerlerinden daha güzel olduğu için tercih nedeni oluyor. Çarşafında dantel yok. Yine köşe keserek hazırladım...

Pileli Saten Nevresim Takımı

Nevresim kumaşıyla dantelin uyumu harika. Kumaşı beraber aldık. Dikkatli kızımız herzamanki gibi dantelle deseni tuturdu. Konyada görmüş pileli nevresimi. Telefonda pileli olsun istiyorum dedi. Bende yaptım. Görenler hayran kaldı. Bir iki kişide bukadar şaşaya ne gerek var gibi acayip laflar da etti ama özde çok beğenldi.

Pileli Saten Yastık

Ben nu şekli çook seviyorum. Bantlı veya bantsız çok güzel. Pilelerinin uçlarına biye döndüm. Nasıl? Çok şık değil mi?

Süslü Nevresim Takımı

Pilelerle daha bir güzel olmuş değilmi? Pilelerin ucuna geçtiğim beyaz biye çok hoş oluyor, çokta şirin gözüküyor. Küçük kızların eteklerine benzetiyorum ben :)

Dantelleri Değerlendirme

Arkadaş yastık takımlarının, dantellerin her türüne doyduğu için olsa gerek artık çok da ilgilenmiyor:)) Evde kalmış ne için yapıldığı bile unutulmuş bir dantel bu. Bohçalara yastık takımı olarak değerlendirdik. Onlarda beyaz patiskadan yastık ve çekyat takımları konulurmuş o yüzden de ters renklendirme dediğim bandına şekil vererek çalıştım.
Related Posts with Thumbnails