Bebeklere Örgü Elbiseler

Bir arkadaşın sitesinde barbi bebeklere örgüğü elbiseleri görüp çok beğenmiştim.Kızıma gösterdim o da çok beğendi ve hemen bende istiyorum diye tutturdu. Eh! getir bir tanesini öreyim deyincede, kızım barbie bebek yerine Çağla bebeğini getirdi :) Elbiseyi bu bebeğe göre yapmamı istedi. Gördüğümden ilham alarak Jile ve yelek ördüm Çağla bebeğe. Kızlarım çok beğendi. Sağa sola atılan eski bebekleri birden kıymetli oldu. Koltuğa, sandalyeye filan bırakıyorlar. Tabiki iki gün sürecek ama azıcık sevinmeleri bana yetti doğrusu... Benim bebeğim diye kavga edene kadar en azından. :)

Çiçekli Dantel

Nevresimlere ve pikelere çalışılabilir. Eni 12-13cm kadar. Dntelinizin eni ne kadar genişse o kadar renklendirmede çeşidiniz azalıyor. çok dar olursada emanet gibi duruyor. Renklendirmede değişik modeller istiyorsanız dantelin aşağı yukarı bu ölçülerde olması ideal...

Ara Uç Dantel Takımı

Sevdili öğretmemimiz birde ara uç takımı olsun istemiş-ki kaç nevresim takımı oldu sayamadım :)... Aralı uçlu takım yaptırmış. Takıma beyaz üzerine taba renginden çiçekler olan bir nevresimlik aldım. Dantelin üzerindeki desenin aynısından makinemin piko deseni var. Ayşe! özellikle desenlerimi ördürüyorsun yoksa... Bu kadarda olurmu bilmiyorum yani. Şüpheleniyorum bak!!!

Yavruağzı Pike Danteli

Dantel kızkardeşimin görümcesinin çeyizinin... Bu dantelden bir tek kişilik birde çift kişilik pike çalışacağım. Hanımlar dantelleri renkli örünce fazla bekletmeyin aynı tonda kumaş bulamıyoruz sonra. Dantellerinizi kargoya verip gönderiyorsunuz, ister sitemden model beğeniyorsunuz, istediğinizi hazırlayıp kargoyla yolluyorum.

Bebekli Lif

Çeyiz için yada çocuklarınız için örebilirsiniz.

Meyve Sepetli Lif

Bu da çok güzel. umarım örneklerimi beğeniyorsunuzdur...

Civcivli Lif

Civcivler çok güzel. Sarıda tam rengi...

Mavi, Üçgen Havlu Kenarı

Havluya üçgen bu şekilde de dikilebilir. Çok ta şık olur doğrusu. Halkaları ördükten sonra içlerine üçer tane inci boncuk dikiliyor. Kurdeleyle de süslenince harikulade oluyor.

Kız Bebek Süveteri

Süeteri babaannesi büyük kızıma örmüştü. Arka parçası omuzlarından ikiye ayrılıp göğüs hizasında üçgen bitiyor. Boyun, kollar ve üçgen parçayıda içine alacak şekilde tığla pırpırlar yapılır. Dügmeler süs siz başka birşey takabilirsiniz.

Mavi Bebek Hırkası

Bebişimize güzel bir hırka...

Bebek Yeleği

Bebeğe olunca herşey güzel...

Bebek Örgü Modelleri

İster bebeğinize ister büyümüş olan çocuğunuza ister kendinize örün.
Detayları görünüyor. Kolay gelsinn....

İki Renkli Bebek Süeteri

Bebişlerimiz bizim dünya ve ahiret nimetlerimiz. Onlara en güzel şekilde hazırlanıyoruz. Ama...
İlmeklerini kendimize göre başlayıp birazda uzun tutarsak. Bu örnekten çok güzel tunikte olur değilmi?

Erkek Bebek Süeter Örneği

Küçük adamlara dediysemde mavi severler kızlarınada giydirebilirler tabii... Bunlardan biride benim:) Size bir anımı anlatayım; Hastanede emzirme odasında bir hanım yanıma yaklaştı. "Baksana birsenin brde benimki erkek bebek hepsi kız" dedi. "Benimki kız deyince çok şaşırdı, "e mavi giydirmişsin ama" dedi. E ben maviyi severim dedim. o sırada konuşmamızı duyan başka bir anne kızından kalan pembe tulumu oğluna giydirmiş "benimkinin pembe giydiğine bakmayın, erkek bebek" demezmi... Kadın dediğine diyeceğine pişman oldu...

Mavi Etamin Seccade

Örnek çıkarabilir. Kızınıza işlemesi için öğretebilirsiniz. Kızlar iğne tutmayı öğrenmeden büyümesinler değilmi...

Nevresim-Pike için İğne Oyası

5 parçadan oluşan bu takım yoruma hacet bırakmayacak kadar güzel tasarlanmış ve işlenmiş. 40 yıl geçer modası geçmezlerden olmuş. Ben bu takımı 8 yaşındaki kızımın çeyizine yaptırdım. Pike takımı yada nevtesim takımına çalışabilirim. Dün akşamdan beri 'yapan hanıma nazar değmesin' maaşAllah diyorum... Böyle bir çalışmadan mutfak takımı bile yapılabilir.
Related Posts with Thumbnails