Elif'in Pike Takımı

Kumaşı bol bulmuşum herhalde. Ammada abartmışım canııım... :) Köşelerine bir bakın ama nasıl güzel oldu değilmi?

Pikelikler

Yavruağzı Yastık Takımı

Eskiden pamuk ipliklerle örülrdü şimdi ise naylon... Sandıklarınızı açın bir bakın. Havlu kevarı diye yaptıklarınızın modası geçmiş ise onları yastık takımları yapıp bohçalara koyabilir, yada sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Yeşil Yastık

Eski dantellere uygun kumaş çok zor oluyor. En iyisi onları yaptırmak için zaman geçirmeyin.

Pembeli Yastık

Lilalı Yastık Takımı

Akfil kumaş üstüne yine beyaz akfilden renklendirme yaptım.

KPK008

KPK007

KPK006

KPK005

KPK004

KPK003

KPK002

KPK001

Altın Pike Takımı

İşlemeleri çok güzel. renklendirme pikeyi bastırmamış. Köşeleri deçok şık oldu. Sevgili Anneanneciğim aldı bu takımı. Güle güle kullansın inşallah.

Elif'in Pike Takımı

Altın Sarısı Yastık

Ters Renklendirme

Nevresim Takımı

Örgü Tunik

Ben bu ipleri Şal yaparken kullanıyordum. Bayağı zamandır yapamıyorum tabiki. Annem değerlendirmiş, kızıma çok şık tunik örmüş. Işıl ışıl çok beğendi kuzum...

Çok Süslü Patik

Çiçek Boncuklu Oya

Kırmızı Yazma

Halkalı Patik

Papatyalı Patik

Cicili bicili şeyleri sevenler için...

Beğendiğim Oya

Bu oya benim favorim. Sade ve şık...

Çiçek Boncuklardan Oya

Yapımı kolay şık bir oya...

Değişik Patik Örneği

Abiye kıyafetler günlüklerden ayrılır ya bu da öyle olmuş... :)

Boncuk Süslemeli Patik

Boncukları sonradan işleniyor. Ne kadar hoş olmuş.

Halka ve Boncuklardan Oya

Mürdüm hoş bir renk oyasıda küpe gibi duruyor değilmi. Biz örtülü olanlara herzaman lazım mühimmatlar sırasında. Çeyiz için de, damatlarada hazırlanır ama asıl kızlara tabiki, kızlar örtülü olmasada çeyizlerinde 30 la 100 arasında kimisinde daha da çok eşarp olur, tamamen duygusal sebeplerden yani:)

Pembe Pullu Oya

Eflatun Renklendirmeli Nenresim Takımı

Akfil Kumaş Nevresim Takımı
Bu kumaşın özellikle eflatun ve yeşiliyle kaç takım yaptım bilmiyorum dedim ya... Daha da resmini çekmediğim kaç tanesi var.

Yeşil Güller

Yeşil Güllü Nevresim Takımı

NV037

NV036

NV034

KNV002

KNV001

DRS004

DRS003

DRS002

Gümüşün Zerafeti

Gümüşün Zerafeti

Altın Kalp

Dantelin örneğini komşumdan aldım. Ortasındaki kalp benim dizaynım. halkalardan yaptığım çiçekleri tek sıra yaptım. Sonrasında kalp şeklini verip havluya sardım. Yaldızdan da pikosunu yapınca bakın ne kadar da şık oldu.

Halka ve Boncuklardan Dantel

Halkalardan yapılmış çiçekleri, bir sıra halinde yapıp çiçek, sepet, kalp yada daha değişik şekillerde verebilirsiniz. Kenar danteli üçgenlerden oluşuyor ama siz çiçekte yapabilirsiniz. Hayal gücü sınırsız...

Dertsiz

Dantel Boyama

Buda benim işim. Düşündüğüm örneği önce kareli deftere çizip şekillendiriyorum. daha sonra herbir çizgiyi trabzan olarak düşünüp başlıyorum işlemeye. Çokta keyif alıyorum yaparken sonunda çıkan sizin. Örnekleride başkalarıyla paylaşıyorum... Danteli oğlan kardeşimin çeyizine yaptım. Defalarca yıkanmasına rağmen hiçte solmadı... Gönül rahatlığıyla boyayabilirsiniz. :)

Pelerin

Ben buna pelerin dedim ama bazıları pançoda diyorlar. Kayınvalideciğim kızıma ördü. Basit ama çok şık duruyor. Bu teknikle yelek yada hırka da yapabilirsiniz.

Bebek Hırkası


Bebişinize kolaylıkla örebileceğiniz bir model. Lastiğini yaptıktan sonra haroşa devam ediyorsunuz. istediğiniz aralıkta bir ilmeği örmüyorsunuz. Diğer renkte öreceğiniz ilk sırada örmediğiniz ilmekleri örüp çekiyorsunuz. Tekrar aynı ilmeğe rast gelen ilmeği örmeyip aynı işlemi tekrar yapıyorsunuz. Kolay gelsin...
Related Posts with Thumbnails